Naše tipy na výlety

Golf Club Ostravice

Hřiště je situováno mezi dvěma nejvyššími horami Beskyd, Lysou horou a Smrkem, na úpatí hory Žár v obci Ostravice. Jedná se o mistrovské golfové hřiště, par 72 typu parkland.

Lanové bludiště Opičárna

Největší lanové bludiště v ČR, v srdci Beskyd pod Lysou horou, pro všechny věkové kategorie. V těsné blízkosti lanového centra se nachází rozlehlá parkovací plocha zdarma a nedaleko také najdete venkovní nebo vnitřní aquapark Rekreačního centra Sepetná s dalšími volnočasovými aktivitami.

Beskydský pivovárek Ostravice

V areálu Beskydského pivovárku najdete i něco víc než pouze pivo. Můžete si zde i příjemně odpočinout po náročných pěších túrách či cyklovyjížďkách po malebných Beskydech. A navíc si i dobře pochutnáte na znamenitém jídle, které zapijete lahodným pivem či domácí limonádou z našeho pivovárku.

Boboffka

Boboffka je umístěna v masivu hory Malá Stolová v chráněné krajinné oblasti Beskydy. V klídečku se necháš vyvézt až do výšky 620 m.n.m., kde hory máš jak na dlani. Dolů ffičíš skoro kilometr (824 m) tak rychle, jak uznáš za vhodné. S mámou můžeš v zatáčkách brzdit a pohodově přistát dole. S tátou si přidáš adrenalin, projedeš tunelem a je to prostě ffičák.

Lanová dráha Zbojník Bílá

Moderní čtyřsedačková lanová dráha Vás vyveze na horu Zbojník, odkud můžete podniknout zajímavé výlety po okolí s překrásnými výhledy. Lanovka Vaše horská kola, koloběžky, kočárky, kompenzační pomůcky a pejsci budou vyvezeni zdarma. Délka lanové dráhy je 900 m, převýšení 250 m. Lanovou dráhu lze využít pro pěší a cyklo trasy a je součástí dětských tras Zbojnický chodník a Pašerácká stezka. U konce lanové dráhy začínají 2 singletrailové tratě pro horská kola.

Lysá hora

Lysá hora (1323 m n. m.) je nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd a celých Karpat na našem území. Je to bezlesý vrchol z godulských pískovců s telekomunikační věží (výška 78 m), služebnou Horské služby a meteorologickou stanici. Lysá hora Na severovýchodě a jihovýchodě mají těsně pod vrcholem své horní stanice dva lyžařské vleky s nejdelší sezónou v Beskydech. Na jihozápadních a západních svazích jsou jedlobukové a smrkové pralesy na suti, od roku 1956 chráněné v NPR Mazák.

Pustevny

Jsou pojmenované po poustevnících, kteří zde žili a z nichž poslední zemřel roku 1874, jsou význačným turistickým střediskem. Pustevnám dominují dřevěné stavby postavené v lidovém slohu významným slovenským architektem Dušanem Jurkovičem. Maměnku a Libušín na Pustevnách nechali postavit v roce 1898 členové turistického spolku Pohorské jednoty Radhošť. K dřevěným stavbám, které na Pustevnách projektoval architekt Dušan Jurkovič, patří i sto let stará dřevěná zvonička. Zdobí ji barevné ornamenty, které vyhotovili brněnští restaurátoři František Procházka a Ivan Popov. Výška 1018 m.

Stezka Valaška

Nadzemní panoramatická Stezka Valaška je dlouhá 610 metrů, přičemž lesní úsek po věž je dlouhý 390 metrů a zbytek tvoří chodník na 22 metrů vysokou kaskádovitou věž. Součástí je skleněná vyhlídková plošina a 150 metrů dlouhý zavěšený "himálajský" chodník. Stezka mezi stromy stojí u horní stanice lanové dráhy na Pustevnách, hned kousek od běžeckého areálu, přibližně 250 metrů od lanovky směrem k vrcholu Tanečnica. Součástí stavby je rozhledna o výšce 22 metrů, Nejvyšší patro věže je ve výšce 1099 metrů nad mořem a za dobrého počasí z něj je možné dohlédnout na Jeseníky či Velkou Fatru.

Ski areál Bílá

Ski areál Bílá je jedním z největších lyžařských areálů v Beskydech. Rozkládá se na dvou svazích a více jak 5 km sjezdovek je denně upravováno nejmodernějšími stroji a uměle zasněžováno. Některé jsou i osvětleny a tím umožňují kvalitní večerní lyžování. K rychlému odbavení slouží čtyřsedačková lanovka a další 4 vleky. V areálu Bílá je také park pro snowboardisty a lyžařský park pro děti. Pro příznivce běžeckého lyžování jsou upravovány tři běžecké trasy o délkách 6, 20 a 33 km. Dalším zajímavým lákadlem je výlet na sněžnicích nebo možnost zapůjčení snowblades. O pár kilometrů dál se nachází druhý zmiňovaný lyžařský areál Mezivodí. Ten nabízí 4 vleky, z toho jeden dětský. Sjezdovky jsou rovněž uměle zasněžovány a osvětleny.

Léto na Bílé


Každé léto se areál na Bílé mění v letní dětský park, kde si můžete zastřílet z luku, nacvičit různé sestavy na trampolínách nebo sjet sjezdovku na koloběžce a tubingu. Koloběžku ale do kopce tlačit nemusíte. Od června do září je totiž v provozu lanovka Zbojník. Pro vyznavače adrenalinu zde byly vybudovány singletraily, na jejichž start vás vyveze již zmíněná lanovka Zbojník.

Ruma sport Ostravice

Najdete zde skiservis, skipůjčovnu, cykloservis, cyklopůjčovnu. Rodinný podnik, kde vám poradí špičkoví odborníci pohybující se ve sportovním oboru více jak 20 let. Trenér ve sjezdovém lyžování a bývalá reprezentantka České republiky ve sjezdovém lyžování. Rádi vám ve všem poradí.