Medvědí chata pod Lysou horou

Medvědí chata | medvědí chata pod lysou horou v beskydech | https://medvedichata. Cz/medvedi-chata/

Historie Medvědí chaty

Historie chaty je poměrně dlouhá.
Byla postavena již v roce 1926 a sloužila tehdy Lesům ČR jako ubytování.
Poté změnila několik majitelů a  nakonec jsme se stali šťastnými majiteli my.

Od roku 2017/18, kdy jsme chatu zakoupili, započala rozsáhlá rekonstrukce, která trvala tři roky. Celá chata uvnitř i z venku dostala novou podobu. U celé rekonstrukce jsme byli osobně a  snad každý kus materiálu nam prošel pod rukama. Velká část rekonstrukcí proběhla svépomocí. Do chaty jsme dali kus srdce a sebe.

O celou chatu se nyní s láskou staráme a těší nás, pro naše hosty vše připravit tak, aby se u nás cítili maximálně spokojeni, neboť to je pro nás pak největší odměnou a radostí. 

Medvědí chata beskydy - před rekonstrukcí

Popis okolí Medvědí chaty

Medvědí chata se nachází v nádherném místě na samotě u lesa v krásném, tichém prostředí. Již samotný příchod k chatě po dřevěném můstku, pod kterým protéká potůček, Vás jistě okouzlí a navodí Vám pohodovou atmosféru.
Budete si připadat jako v pohádce, díky krásnému osvětlení celé příchozí cesty, tak i chaty samotné.

Popis interiéru

Při vstupu do chaty Vás jistě zaujme kombinace přírodních prvků, jako je kámen a dřevo, aby i přes moderní design chata stále vzbuzovala pocit lesa a krásné přírody, se kterou je spojena. Při pohledu z kteréhokoli okna totiž uvidíte lesy, hory nebo velmi často srny, které se rády pasou na louce pod chatou.

Ve spodní části najdete plně vybavenou kuchyňskou linku /sklokeramická deska, el. trouba, lednička s mrazákem, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, toustovač, topinkovač/, prostorný kuchyňký ostrůvek s barovým posezením, jídelna s velkým srubovým posezením.
V obývací části naleznete dvě sedačky s velkou televizí přímo u krbu, další rozkládací sedačku přímo před krbem, retro koutek s gramofonem a spoustou desek pro romantické večery či plně funkční klavír.
Jako srdce a dominanta celé chaty se zde pyšní velký rohový krb, usazený v břidlici, vybízející k romantickým večerům u praskajícího dřeva. Příjemné chvilky také můžete trávit v  retrokoutku s gramofonem a nebo si zahrát na klavír.
Kuchyň s jídelnou a s obývací částí tvoří  jednu velkou, prostornou místnost, z které se dostanete na  krásnou, slunnou terasu. Na terase je pro Vás připraveno příjemné posezení, lehátka a možnost využití grilu.  V tomto patře rovněž najdete samostatné wc a koupelnu s prostornou vanou.
O teplou vodu se vám postará velký 250 litrový bojler s rychlým ohřevem vody.
O maximální pohodlí se postará elektrokotel, který vytápí celou chatu, topení kombinované /elektrické, krbová kamna/.
Domácí zvíře povoleno pouze po vzájemné dohodě. V objektu WI – FI připojení.
POZOR!!! Voda v objektu je z krásného, horského pramene, čistá a průzračná, ale není označena jako pitná, proto  doporučujeme vodu balenou. Variantou je také studánka s pitnou vodou, která se nachází 3 minuty pěšky od Medvědí chaty.
Parkovat můžete  150 m pod chatou. S SUV možnost parkovaní 50 m od chaty. V zimních měsících se k chatě dostanete pouze se sněhovými řetezy. Prosím nepodceňujte tuto informaci!!

Po krásně osvětleném dřevěném schodišti se dostáváme do vrchního patra, kde na Vás čekají 4 samostatné pokoje. Dva boční pokoje s manželskými postelemi a TV. Uprostřed 2 ložnice se 3 samostatnými postelemi. Z každého pokoje je nádherný výhled ať už na horu Smrk, krásný les nebo v noci můžete pozorovat hvězdy. V každém z těchto pokojů se nachází velké střešní okno, přes které lze pozorovat překrásnou noční oblohu beskydských hor.

Užít si můžete krásné procházky po okolí, poblíž najdete královnu Beskyd – Lysou horu, naproti chaty horu Smrk nebo přímo pod chatou přehradu Šanci a spoustu dalších krásných míst.
5 minut pěšky od Medvědí chaty se nachází jeden z nejvyhlášenějších hotelů na Ostravici, hotel Zlatý Orel. Zde si můžete dopřát výborné jídlo, pití či wellness. K autobusovému či vlakovému nádraží to máte 5 min autem nebo 20 min chůzí.
Chata je z velké části obklopena jen lesy a loukou, takže si můžete být jisti, že nebudete nikým rušeni 😊. 

Těšíme se na Vaši návštěvu

Rozhodnete-li se pro pronájem naší Medvědí chaty, osobně Vás s úsměvem přivítáme, vše vysvětlíme, se vším poradíme a dáme spousty tipů na výlety.